PHP 7

PHP 7

Jesteś twórcą stron internetowych lub właścicielem witryn? Czy Twoje witryny działają w systemie zarządzania treścią z funkcją PHP? WordPress, Drupal, Joomla lub Magento?
Mam dla ciebie dobre wiadomości: nowy program PHP 7 jest już dostępny na rynku. Najnowsza wersja 7.0.0 zawiera tak wiele ciekawych funkcji, że postanowiliśmy jej poświęcić cały ten post.

1. Nazwa to PHP 7, a nie 6

Poprzednia wydana wersja to  PHP 5.6. Z uwagi na to że wersja PHP 6 istniała już w przeszłości, zespół ds. rozwoju postanowił pominąć te nazwę był to bowiem eksperymentalny projekt, ale nigdy nie osiągnął etapu produkcji.

Aby zapobiec mylenia poprzedniej próby z najnowszym rozwojem, nowa wersja została wydana pod nazwą PHP 7.

2. Stoi za nią również nowy silnik ZEND

Silnik Zend napędzał PHP od 1999, kiedy to został wprowadzony z nowym wydaniem PHP 4. Zend – nie mylić z Zend Framework – jest otwartym kodem źródłowym napisanym w języku C, który interpretuje język PHP.

Obecna seria PHP 5.X korzysta z Zend Engine II, która zwiększyła funkcjonalność pierwotnego silnika i dodała rozszerzalny model obiektów oraz znaczne poprawienie jego funkcjonalności

PHP 7 otrzymuje zupełnie nową wersję silnika pod nazwą PHP # NG (Next Generation).

3. Podwojona szybkość

Najbardziej rozpoznawalną zaletą nowego silnika PHPNG jest znacząca poprawa wydajności. Zespół PHPNG opracował refakturowanie silnika Zend Engine i zadziwiający zoptymalizowany poziom wykorzystania pamięci.

Wyniki? Poniżej znajdują się wskaźniki skuteczności dostarczone przez Zend Performance Team. Używając PHP 7 nie tylko Twój kod zostanie wykonany szybciej, ale potrzeba też mniej serwerów, aby obsłużyć tą samą liczbę użytkowników.

4. Ułatwiona korekta błędów

Obsługa błędów i błędów krytycznych nigdy nie była łatwym zadaniem dla programistów PHP. Nowe silniki Engine pozwalają na korektę błędów z pewnymi jednak wyjątkami. Jeśli te nie zostaną wyłapane, silnik będzie wracał do tych samych błędów krytycznych znanych nam w obecnych seriach 5.X

Nowe obiekty \EngineException nie rozszerzają \Exception Base Class. Zapewnia to kompatybilność wsteczną i skutkuje dwoma różnymi rodzajami wyjątków w obsłudze błędów: wyjątkami tradycyjnymi i silnikowymi. Aby umożliwić programistom złapanie obu tych elementów, PHP 7 wprowadza nową udostępnioną klasę nadrzędną pod nazwą \BaseException.

5. Wsparcie systemów 64-bitowych

PHP jest znaczącym elementem LAMP, co oznacza, że jego natywnym środowiskiem jest Linux, który można także uruchomić w systemie Windows. Seria 5.X nie zapewnia jeszcze 64-bitowej liczby całkowitej lub dużej liczby plików, więc do tej pory konstrukcje x64 zostały uznane za eksperymentalne.

PHP 7 zmienia to, gdy wprowadza spójną obsługę 64-bitową, co oznacza, że będą obsługiwane zarówno macierzyste 64-bitowe liczby całkowite, jak i duże pliki, co pozwala mieć  pewność, że w przyszłości będziesz mógł pewnie działać z Windowsem 64-bitowym.

1Comment
  • admin
    Posted at 07:34h, 21 July Reply

    have

Post A Comment